Artykuły


Szkolenie ma być intelektualną przygodą

Aktor i trener - Jacek Rozenek - opowiada o przenikaniu się różnych aspektów pracy zawodowej, watasze, wilczycy, sesjach eksperckich oraz o zastosowaniu technik teatralnych w szkoleniach.

 

Facebook dla Trenera!

Facebook to największa platforma społecznościowa na świecie. Pozwala ona łączyć się w grupy i dzielić informacjami łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej. Za jej pośrednictwem firmy mogą docierać do klientów i regularnie się z nimi komunikować. Czy warto skorzystać z tych możliwości?

 

Syntetycznie o synektyce

Synektyka jest jedną z metod twórczego rozwiązywania problemów. Daje bardzo ciekawe rezultaty i niespodziewane rozwiązania. Szczególnie użyteczna jest jednak dla trenerów. Z jednej strony mogą ją wykorzystać jako źródło niecodziennych pomysłów dla siebie samych, z drugiej - jako ćwiczenie rozwijające kreatywność.

 

Trener oczami przechodniów

Czy trenerzy to wędrowni bogacze, którym powodzi się bez względu na sytuację na rynku? Takie wrażenie można odnieść analizując wypowiedzi osób przepytanych w ramach naszej sondy.

 

Marka, głupcze!

Branding jest dzisiaj jednym z najważniejszych aspektów biznesu dla każdej firmy. Bez względu na rodzaj działalności którą prowadzi. Również dla agencji szkoleniowej marka może stanowić wartość dodaną. Im firma bardziej renomowana, tym większyć opłat może zażądać za swoje usługi. Bez cienia wątpliwości gra jest więc warta świeczki.

 

Miękkie kompetencje z uczelni

Organizacja Studencka Paneuropa działająca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach organizuje dla studentów uczelni cykl szkoleń z zakresu kompetencji miękkich "EGO - Efektywne Gospodarowanie Osobowością". Zapytaliśmy organizatorów, po co według nich rozwijać umiejętności społeczne żaków.

 

3 zasady personal brandingu

Decydując się na dany produkt, często kierujemy się jego marką. Jeśli pozytywnie się nam ona kojarzy, szansa kupna rośnie. Podobny mechanizm działa przy wyborze trenera. Wolni strzelcy, chcąc prowadzić szkolenia, powinni więc odpowiednio kreować swój wizerunek. Pomocne w tym mogą być 3 zasady personal brandingu.

 

Twoja pozycja w Internecie

Internet jest dziś podstawowym medium, za pośrednictwem którego firmy szkoleniowe i freelancerzy mogą dotrzeć do swoich klientów. Wszyscy marzymy o pierwszej stronie Google'a i słuchamy legend o magicznym trójkącie, po którym krąży wzrok poszukiwaczy treści. Zdroworozsądkowo rzucamy okiem na tę kwestię.
 

 

Szkolenie - tylko w jacuzzi?

Sensacyjna wiadomość w jednym z nagłówków Gazety Wyborczej. W dzisiejszych czasach na szkoleniu musi być jacuzzi, gry integracyjne i obcowanie z kulturą. Z tekstu pod tym obwieszczeniem wyłania się jednak zgoła odmienny obraz rzeczywistości.

 

Co na to profesor?

W zeszłym tygodniu o zdanie na temat branży szkoleń zapytaliśmy studentów. Tym razem sięgnęliśmy do bardziej doświadczonej, bogatszej w wiedzę grupy zawodowej - ich wykładowców.

 

Subskrybuje zawartość