Blogi


Portret użytkownika Adrianna Zbińska

Przetargi

Coraz częściej spotykam się z dwoma, jak dla mnie kontrowersyjnymi, zapisami w SIWZ. Pierwszy dotyczy kryterium wyboru oferty szkoleniowej, czyli cena 100%. Co oznacza, że nie liczy się jakość szkolenia, a tylko jego koszt! Drugi zaś zapis odnosi się do praw autorskich, a właściwie przeniesienia majątkowych praw autorskich na Zamawiającego bez podania szczegółów: pól eksploatacji itd.
 

Portret użytkownika Sławomir Gumienny

Własne przedsięwzięcie

Pół roku minęło od chwili założenia firmy HRI (HR Instructors).
Nie ma potrzeby pisania o wyzwaniach, innym systemie pracy itp.
Jest potrzeba mówienia, pisania o rynku szkoleń uparcie rozwijającym się, mimo braku wsparcia ze strony rzadu (wręcz utrudniania działalności). Mam wrażenie że polityka państwa (niezależnie od opcji politycznej rządu) jest antyedukacyjna. Nie tylko w sferze szkoleń, ale też ogólnie pojmowanej edukacji. Mam wrażenie że proces ten ma na celu zubożenie intelektualne pracowników zgodnie z tezą że ludźmi niewykształconymi łatwiej się rzadzi. Wiem ryzykowne stwierdzenie.
Głos ten to reakcja na podniesienie stawek VAT w szkoleniach, nie samo narzekanie.

Portret użytkownika Bogdan Rowiński

społeczności w sieci

Ze zdumieniem patrzę na "odkrywców społeczności" w sieci.. głoszących że jakie to wspaniałe wykorzystać sieć do marketingu, jakie to nowe i cudowne..!
Otóż jest to wierutna bzdura, to konsumenci po raz kolejny bez pomocy marketerów stworzyli sobie swoje środowisko i tam uciekli od regularnej, nachalnej prostackiej reklamy...konsumenci po raz kolejny zakpili sobie z marketerów...juz raz to zrobili korzystając z przycisku na pilocie do telewizora gdy pojawił się blok reklamowy, potem gdy wyszło na jaw że nikt nie czyta prasy drukowanej a teraz sami sie zroganizowali ha ha ha .....
Popatrzę co dalej wymyślą marketerzy...

Portret użytkownika Sylwia Jankowska

Mój pierwszy raz

Raz, dwa, trzy, próba klawiatury.
To bardzo przyjemne uczucie pisać coś ze świadomością, że czyta to wielu a w sumie w ogóle się nie znamy. Taki jakby pamiętnik, tylko zamiast kartki w kratkę komputer podłączony do sieci.
Tyle na razie, bo nawet nie wiem jak to będzie wyglądało i czy nie będą mi tego moderować.

Portret użytkownika Sławomir Gumienny

Powódź

Powódź...
13 lat minęło od powodzi w 1997 roku i pamiętam jak wtedy miałem swój malutki udział w tworzeniu systemów ochrony w powiecie mieleckim.
Po latach mam wrażenie że zrobiło się dużo, ale teraz widzę, że wciąż za mało. Bo czym jest system ostrzegania w porónaniu z systemem zabezpieczania przed zalaniem? To tak, jak z leczeniem. Zapobieganie jest ważniejsze.
Zapobieganie jest ważniejsze...
Zapobieganie wypaleniu zawodowemu to od czasu do czasu zmiana pracy - to właśnie przede mną... Nowe wyzwania, nowe działania, nowe... wszystko nowe. I o to chcodzi. O tworzenie, o rozwój, o marzenia i o pracę wśród przyjaciół.

Portret użytkownika Sławomir Gumienny

Wzbogacanie warsztatu szkoleniowego

Zupełnie inne doświadzenie niż szkolenia firmowe, czy ogólnie ludzi w pełni sprawnych.
Stwierdziłem, że osoby nieiwdzące widzą więcej. Dużo więcej. Odbierają świat wszystkimi pozostałymi zmysłami w soposób o wiele bogatszy, pełniejszy.
DLA WSZYSTKICH TRENRÓW, COACHÓW, NAUCZYCIELI:

Portret użytkownika Adrianna Zbińska

Wypowiedzi na portalach społecznościowych

Ostatnio przeczytałam ciekawy artykuł w Rzeczpospolitej pt. „Aktywność pracowników w sieci zagraża wizerunkowi firmy", który zainicjował dzisiejszy wpis.

„Coraz większa aktywność pracowników, w tym kadry kierowniczej, na portalach społecznościowych wiąże się często z ryzykiem utraty reputacji firmy." - czytamy. No właśnie. Czy faktycznie wypowiedzi poszczególnych osób mają aż taki wpływ na wizerunek? Zaczęłam przeszukiwać portale społecznościowe , pod kątem wypowiedzi użytkowników. Natknęłam się na portalu GoldenLine na wątek, który wywołał we mnie mocno mieszane uczucia.

Portret użytkownika Sławomir Gumienny

urlop

Pierwsza część urlopu minęła
Powrót z Zakopanego - droga jak to zwykle z temtych stron zakorkowana. Pobyt - i znowu jak zwykle - widoki piękne, wrażenia niesamowite, no i inspiracje. Inspiracje do dalszych działań, do tworzenia, do planowania...
05.08.2009
To pewnie wyjdzie w niedalekiej przyszłości. Teraz czeka mnie pisanie. Dużo pisania. Pisanie pracy dyplomowej, przygotowywanie materiałów szkoleniowych na szkolenie 17 i 18 sierpnia.
Po jutrze wyjazd do Szczecina. Cieszę się na spotkania, które tam mnie czekają, na to co zobaczę.
Pewnie napisze o tym.
I jeszcze kilka myśli luźnie rzuconych o kierowcach, kierowaniu, odpowiedzialności...

Subskrybuje zawartość