Trener BiznesuPo co firma szkoleniowa ma wam wysyłać jakś faks?

Po co firma szkoleniowa ma wam wysyłać jakś faks?


Portret użytkownika Gość

WprowadziłGość- Dodano26 lipiec 2011

Treść pytania: 

W warunkach gdzieś macie państwo wymóg, żeby wysyłąć faks w celu aktywacji konta. Dlaczego w dzisiejszych czasach, gdzie wszystko załatwia się przez telefon, sms itp. wymagacie wysłania faksu? Jaki to ma cel i sens?

Odpowiedzi:

Portret użytkownika Redakcja Trenera BIZNESU

Trwamy na stanowisku obrony praw autorskich twórców (trenerów)

WprowadziłRedakcja Trenera BIZNESU- Dodano26 lipiec 2011

Wymóg fizycznego potwierdzenia opiera się na kilku przesłankach:

  • chcemy być wiarygodną i aktualną bazą firm świadczących usługi szkoleniowe
  • żądamy odpowiedzialności za publikowane za naszym pośrednictwem utwory (program szkolenia i inne treści mogą być utworami)
  • chcemy informować o oferach szkoleniowych wszystkich naszych czytelników

Faks nie jest najnowszym i najlepszym wynalazkiem, ale pozostawia satysfakcjonujące ślady dowodowe na okoliczność ewentualnego wprowadzania nas - wydawcy serwisu - w błąd. Taki błąd mógłby skutkować tym, że moglibyśmy być pociągani do odpowedzialności z tytułu nielegalnego emitowania utworów, do których nie posiadamy stosownych praw emisji. Oświadczenie, jakie podpisują Państwo podczas rejestracji, umożliwia nam prawny regres każdej sprawy o naruszenie autorskich praw majątkowych co do programu szkoleniowego. Przed zamieszczeniem programu prosimy o upewnienie się, czy Państwa umowy z trenerami zawierają stosowne klauzule umożliwiające Wam dysponowanie programami szkoleniowymi w ramach pól elsploatacji charakterystycznych dla technik informatycznych.

Jeśli forma faksu nie jest dla Państwa odpowiednia można zawsze skorzystać z obecności w naszej redkacji - dane w zakładce Redakcja, można również przesłać wniosek/oświadczenie kurierem lub pocztą.

Bardzo wiele osób nie uznaje aspektu autorskiego (wkładu pracy twórczej) w stworzenie programu szkoleniowego. Jego skrót, służący zainteresowaniu klientów, najczęsciej w postaci tekstowego spisu poruszanych tematów nawiązującego do harmonogramu szkolenia, to zaledwie skromna część szkolenia. Często spotyka się nielegalne praktyki, w których bez uzyskania zgody autora/posiadacza licencji zamieszczane są czyjeś programy w SIWZ, na stronach z przetargami itp. - to tykająca bomba zegarowa. Autor/posiadacz licencji z chwilą wykrycia takiego stanu rzeczy może dochodzić wynagrodzenia za wykorzystanie jego dzieła.

Serwis Trener BIZNESU wybrał drogę oficjalną, sformalizowaną, w celu najlepszego zabezpieczenia interesów twórców programów szkoleniowych i posiadaczy autorskich praw majątkowych.

W razie dalszych wątpliwości zachęcamy do kontaktu z redakcją lub dopisania komentarza pod poniższym wątkiem.