Trener BiznesuBudowanie zespołów Materiały szkoleniowe - ćwiczenia, formularze, wskazówki dla prowadzącego

Budowanie zespołów Materiały szkoleniowe - ćwiczenia, formularze, wskazówki dla prowadzącego


Dodano 17 lipiec 2009

Autor:

Portret użytkownika Redakcja Trenera BIZNESU
Redakcja Trenera BIZNESU
Autor/Autorzy: 
Małgorzata Kossowska, Iwona Sołtysińska
Wydawnictwo: 
Wolters Kluwer Polska-ABC
Rok wydania: 
2005
Okładka
Prezentowany w tej publikacji zestaw materiałów szkoleniowych powstał z myślą o rozwoju kluczowych umiejętności zapewniających współpracę w zespole. Proponowane zajęcia są przeznaczone nie tylko dla członków zespołów, ale także dla ludzi, którzy nimi kierują, pomagają im i udzielają im wsparcia. Materiały szkoleniowe mają formę ćwiczeń, symulacji i analiz, które wymagają aktywnego udziału uczestników zajęć. Ich różnorodność i ścisłe powiązanie z rzeczywistością pracy w przedsiębiorstwie zachęca osoby szkolone do wdrażania nowych umiejętności w życie. Publikacja składa się z ośmiu modułów tematycznych: wprowadzenie do pracy w zespole, przemiana grupy w zespół, porozumiewanie się w zespole, procesy zachodzące w zespole, organizowanie pracy zespołu, przewodzenie zespołowi, rozwiązywanie konfliktów w zespole, podsumowanie treści szkolenia. Materiały zostały tak opracowane, by można było na ich podstawie skonstruować dowolną sesję, odpowiadającą potrzebom zarówno firmy, jak i grupy szkoleniowej.

Każdy moduł szkoleniowy zamieszczony w publikacji zawiera wskazówki dla trenera dotyczące sposobu przeprowadzenia ćwiczenia (materiały do ćwiczeń, slajdy i komentarze do slajdów) oraz materiały dla uczestników (zarówno wykorzystywane w trakcie zajęć, jak i obejmujące podsumowania analizowanych zagadnień). Korzystanie z publikacji ułatwi dołączona do niej płyta, zawierająca wszystkie przedstawione tu narzędzia i formularze.

 

Poinformuj znajomego

Trener BIZNESU jest udostępniony w trybie do odczytu. Zablokowano możliwość dodawania i edycji treści z powodu aktualizacji.