Trener BiznesuSekrety retoryki. Reguły skutecznej komunikacji

Sekrety retoryki. Reguły skutecznej komunikacji


Dodano 6 marzec 2009

Autor:

Portret użytkownika Redakcja Trenera BIZNESU
Redakcja Trenera BIZNESU
Autor/Autorzy: 
Karsten Bredemeier
Wydawnictwo: 
Grupa Wydawnicza HELION S.A.
Okładka

Mowa traTwa

Jeśli ideałem retora jest dla Ciebie Fidel Castro - wchodząc tu, żegnaj się z nadzieją. Wielogodzinna demagogia pozbawiona istotnych treści działa tylko w ustroju komunistycznym. Szanse, że Twoim audytorium będzie wielomilionowy tłum zmuszony do zachwycania się patetyczną perorą, są znikome. Słuchacze, z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć, są dużo bardziej wymagający. Będą analizować, kontemplować, zechcą przyłapać Cię na błędach i nigdy nie wybaczą zanudzania. Pogotowie tu nie pomoże. Istnieje jednak ratunek.

Potrzebny Ci skondensowany kodeks retoryki!

Twoje wypowiedzi będą intensywne, pełne i mięsiste treściowo. Nauczysz się wpływać na ludzi za pomocą siły argumentów. Zaprzęgniesz do współpracy najnowsze zdobycze psychologii, w tym psychologii społecznej. Odkryjesz, jak za pomocą ustnej wypowiedzi kreować rzeczywistość. Rozpracujesz hipnotyzującą moc gestów i mimiki. Dowiesz się, na czym polega emocjonalne sterowanie podświadomością.

Kodeks retoryki - Twoja osobista "czerwona książeczka"

* Profesjonalne podejście do nagłych zaćmień pamięci i utraty wątku
* Skuteczne reagowanie na repliki i pytania rozbrajające
* Przekazywanie informacji zapadającej w pamięć
* Uwalnianie wiarygodności i autentyczności
* Werbalne obezwładnianie słuchaczy

Karsten Bredemeier jest doktorem teologii oraz profesorem w Instytucie Ekonomii, Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu EuroSwiss. Pracuje jako trener i szkoleniowiec w zakresie komunikacji oraz wizerunku telewizyjnego. Wydał w sumie piętnaście książek, kaset i słuchowisk, które przetłumaczono na wiele języków.