Wywiady


Szkolenie ma być intelektualną przygodą

Aktor i trener - Jacek Rozenek - opowiada o przenikaniu się różnych aspektów pracy zawodowej, watasze, wilczycy, sesjach eksperckich oraz o zastosowaniu technik teatralnych w szkoleniach.

 

Miękkie kompetencje z uczelni

Organizacja Studencka Paneuropa działająca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach organizuje dla studentów uczelni cykl szkoleń z zakresu kompetencji miękkich "EGO - Efektywne Gospodarowanie Osobowością". Zapytaliśmy organizatorów, po co według nich rozwijać umiejętności społeczne żaków.

 

Wszystko, co ważne w ROI

W czasach spowolnienia gospodarczego możliwość wykazania biznesowej efektywności szkoleń staje się warunkiem ich realizacji. Jedną z zyskujących na popularności metod jest obliczanie zwrotu z inwestycji w szkolenia - ROI. O to, jak zabrać się za wdrożenie metody i na co zwrócić szczególną uwagę, zapytaliśmy Pawła Kopijera - doświadczonego konsultanta wdrożeń ROI i autora modelu Szkoleń Efektywnych Biznesowo.

 

Psychologiczna preselekcja przez Internet?

Rozmowa z Karolem Feknerem, Prezesem Zarządu manBase SA, dostawcy innowacyjnych usług rekrutacyjnych opartych na testach psychometrycznych on-line.

 

Ewaluacja szkoleń to nie science fiction

6. września pod patronatem Trenera Biznesu odbyło się seminarium poświęcone zorientowanemu na efekty modelowi zarządzania szkoleniami. O samo wydarzenie i najważniejsze elementy modelu zapytaliśmy Sylwię Rybak - członka Zarządu SKiTZ MATRIK, trenera w szkole trenerów MATRIK i koordynatora seminarium z ramienia Stowarzyszenia.

 

Co z tymi prezentacjami?

Z Grzegorzem Zbińskim - grafikiem i Wojciechem Podsiadłym - psychologiem, których łączy pasja tworzenia prezentacji i przygotowane wspólnie szkolenie „Narzędzia kreatywnej prezentacji" rozmawia K. Kutyła.

 

Po co komu Narzędziownia?

Zapytaliśmy Justynę Broniecką- Klim - członka zarządu Stowarzyszenia Narzędziownia i menadżer projektu Narzędziownia 10.0 - czego nowego możemy spodziewać się po 10. Narzędziowni i dlaczego warto na nią jechać.

 

Babcia, belfer i komputer

Nikogo nie dziwi kluczowa rola komputera i Internetu w życiu pokolenia wychowanego na tej technologii. Jak jednak z obsługą komputera radzą sobie seniorzy? O stan rzeczy zapytałam Aleksandra Kępkę - szkoleniowca z branży informatycznej z doświadczeniem wykładowcy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Uniwersytetu Śląskiego.

 

Agent ubezpieczeniowy - doradca czy akwizytor?

Zwiedzając portale i fora internetowe da się zauważyć, że praca agenta ubezpieczeniowego w Polsce zarówno z perspektywy klientów, jak i byłych pracowników nadal często kojarzona jest z akwizycją. O prawdziwość tego założenia i o specyfikę szkolenia agentów zapytaliśmy Agnieszkę Kasyaniuk-Piwko - trenera wewnętrznego związanego z branżą ubezpieczeniową.

 

Na co trenerowi ToastMasterzy

Podczas konferencji ToastMasters International spotkać można było wielu ciekawych ludzi. Jednym z nich jest Justyna Broniecka - Klim. Trener biznesu, HR-owiec i członek zarządzu Poznańskiego Klubu ToastMasters. Zapytaliśmy ją, jak działanie w strukturach Klubu łączy się z pracą szkoleniowca.

 

Subskrybuje zawartość